abtb-ch: 12 lutego 2010, 10:34 ! . 9279

Falowe wróżby – uzupełnienie seansu 2.

Zgodnie z deklaracją złożoną w odpowiedzi na komentarz „Anonima” do seansu 2, jestem winien odniesienie się do Jego uwag.

1.Rzeczywiście - hipoteza przebiegów fal składowych jak na rys.2-2 wygląda ładnie na pierwszy rzut oka, ale jest fałszywa. Posiada kardynalny błąd, którego nie widać na wykresie wig, ale gruntowna analiza historyczna obu głównych indeksów go wykazuje. Każdy zainteresowany tym tematem zapewne potrafi go wychwycić beza trudu.

Natomiast broni się dość dobrze koncepcja pełnego (zakończonego) impulsu z tego wykresu, który przebiega wewnątrz wytyczonego kanału trendowego – oczywiście należałoby zweryfikować oznaczenia jego fal składowych. Wtedy wierzchołek fali spadkowej oznaczone na wykresie jako „2” (lokalne dno) może np. należeć do wcześniejszego cyklu... Jest to bardzo prawdopodobne rozpoznanie, chociaż nie jedyne (jak to zwykle bywa).

2.Bezdyskusyjna natomiast jest dla mnie hipoteza pełnego impulsu z okresu 26.07.2002-29.10.2007, którego główne oznaczenia zamieszczam poniżej (rys.2-3). Fala 5ta jest mniej więcej równa fali 1szej (akurat się udało spełnić modelową sytuację, choć przecież nie musiało tak być), co rynek wykazał po 5ciu latach... Jak widać, fala 5 kończy się falą 55 (piąta fala piątej fali) w postaci klina końcowego. Stąd „zejście „ab”, które sugeruje Anonim, wciąż pozostaje chybioną hipotezą ŚP R.N.Elliott'a, co wykazał Arthur Hamilton Bolton w The Ellott Waves Principle. Najrozsądniej byłoby taką „formację” wyrzucić z pokładów swej pamięci...

3.To, co nastąpiło później nie ma, moim zdaniem, jednoznacznej interpretacji. Podtrzymuję więc swą opinię z seansu 2. Spadek może być uznany za impuls, ale nie zdecydowałbym się przyjąć jego wewnętrznej struktury tak jak sugeruje Anonim. To rzeczywiście ładnie wygląda, ale sprawy często mają się inaczej, niż się wydają na pierwszy rzut oka. Kazać rynkowi budować wydłużoną (mocno) falę 5tą po fali 4tej w postaci trójkąta korekcyjnego, to bardzo odważne (wręcz brawurowe). Skoro więc nie muszę kazać rynkowi „łapać się lewą nogą za prawe ucho” koncentruję się na możliwościach pozostających w harmonii z ogólną zasadą ładu i porządku, którą dostrzegł i opisał twórca teorii fal.

© abtb-ch

~anonim • 13 lutego 2010, 19:38 !

abtb-ch:

Jak nie wytną tu czyjeś paskudne nożyczki tego posta to odezwij się. Jestem pod mailem: tomek_wp1@wp.pl. Tym razem co do impulsu się z Tobą zgadzam (gdy mowa o indeksie WIG). Pytanie tylko do jakiej struktury wpiąć ten impuls :))

Ponadto zaszło jakieś nieporozumienie chyba ostatnio. Być może to moja nieuwaga była przyczyną tego iż zanegowałem zejście trójkowe na WIG (pisząc o impulsie miałem na myśli WIG20 sic!!). Otóż w całej rozciągłości podtrzymam opinię każdego kto dojrzy owo trójkowe zejście. I znów pytanie - w jakie struktury wpiąć ów impuls i trójkowe zejście :) Nic o tym chyba nie wspomniałeś a szkoda bo taka (rzeczowa) odpowiedź to duża przewaga na większością graczy, miotanych od katastroficznych wizji po hossobranie :)

A swoją drogą to ni słowem nie odezwałeś się w kwestii oznaczeń fal po Twoim uprzednim 1-2 (patrz poprzednia część dyskursu). Odpowiedź dosłownie na wyciągnięcie ręki a Ty nic a nic :)

To jest prawdziwy temat do dyskusji na argumenty. Z przyjemnością podejmuję wyzwanie. Niestety, nie w tym miejscu już.

Pozdrawiam i żegnam :)

Brak awatara

Dodawanie komentarzy dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się by móc skomentować ten wpis.

Profil

Analityk: abtb-ch

  • + statystyki

  • + o sobie

Shoutbox: abtb-ch

Twoja przeglądarka ma niezainstalowany plugin Adobe Flash Player lub wyłączoną obsługę jezyka Javascript. Musisz poprawić powyższe by poprawnie wyświetlić zawartość tej strony.

« Archiwum: Sierpień 2020 »
PoWtŚrCzPtSoNd
0102
030405 06070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31